Ciekawostki

Prawdą jest, że pola golfowe to jedne z najpiękniejszych i najlepiej wypielęgnowanych soczysto-zielonych trawników tego świata. Jednak pielęgnacja ta to masakrycznie ciężkie wyzwanie. Przybliżymy wam zabiegi i maszyny które wykorzystuje się aby teren pola golfowego idealnie nadawał się do turniejów oraz zachwycą swą zielenią.

Ostatni tydzień upłynął nam będąc pełnym nawałnic, burz i deszczów. Lało, ale w żadnym wypadku nie wystarczająco - ogródek suchy, ziemia twarda jak beton, a deszczówka spływa po bokach. Znak że gleba traci właściwości absorpcyjne, nie dopuszczając wody do warstwy korzeniowej. Susza niestety jak co roku w okresie czerwiec-sierpień bardzo nam zagraża dlatego musimy się do niej przygotować.

Ogród = trawnik. Niestety nie takie proste równanie ogórd = trawnik + żywopłoty + krzewy + drzewa + elementy aranżacyjne + kwiaty. Teraz wygląda lepiej :) Dziś skupimy się na doborze narzędzi do obsługi żywopłotów, krzewów i drzew czyli sekatorów i nożyc. a raczej zastanowimy się nad wyborem między sekatorem elektrycznym czy spalinowym. W końcu nasz ogród to nasza wizytówka i musimy o nią zadbać :)

Lipiec to miesiąc w którym bezsprzecznie można cieszyć się owocami swojej ciężkiej wiosennej pracy. Czy to pryz obserwacji kwitnącej roślinności, czy spożywając owoce dosłownie :) Nie powinniśmy jednak zapominać, że to co stworzyliśmy, nadal wymaga pielęgnacji i nakładu pracy. Rozpoczynając nowy cykl, chcielibyśmy pomóc wam zaplanować prace w miesiącu lipcu.

Jeżeli nieprawidłowo pielęgnujesz podłoże swojego trawnika lub wcale tego nie robisz, to możesz spodziewać się mchu. Zazwyczaj dotyczy do ciężkich gleb o zbitej i zacienionej powierzchni, głównie ze względu na trudność utrzymania jej w przyzwoitej kondycji. Pamiętaj, że mech nie tylko osłabia kondycję twojego trawnika ale może go także zdominować.